جنبش فرهنگی مرصاد

مبارزه راهبردی با صهیونیسم و اومانیسم در راستای ظهور

جنبش فرهنگی مرصاد

مبارزه راهبردی با صهیونیسم و اومانیسم در راستای ظهور

جنبش فرهنگی مرصاد

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبلاگ متعلق به جنبش فرهنگی مرصاد می‌باشد.

آشنایی با فراماسونری(4)

دوشنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۲، ۰۸:۲۹ ب.ظ

گروه دوم از نماد ها، نماد های تصویری هستند که به لحاظ اهمیت در شاخه دوم قرار می گیرند...

تعدادی از این نماد ها عبارتند از:

 

ستاره پنج‌پر یا پنتاگرام شکلی هندسی است که از پنج خط تشکیل شده وبه شکل ستاره است. کلمه «پنتاگرام»ازکلمه یونانی(ν) منشا گرفته‌است که به معنی پنج خط است. پنتاگرم به عنوان سمبلی ارزشمند در یونان و بابل قدیم مورد استفاده قرار می‌گرفته، پنتاگرم دارای گرایش‌های جادویی نیز می‌باشد.

بسیاری از کسانی که پیرو نوپگانیسم یا مهرپرستی هستند از این سمبل استفاده می‌کنند. (مهرپرستی آیینی رازآمیز بود که بر پایه پرستش مهر(میترا) ایزد ایران باستان و خدای خورشید، عدالت، پیمان و جنگ، در دوران پیش از آیین زرتشت بنیان نهاده شد). در قرون وسطا مسیحی‌ها ستاره پنج پر را به عنوان طلسم ضد شیطان و عجوزه‌ها به کار می‌بردند ستاره پنج پر در زمانی نشانه شهر اورشلیم بوده‌است همچنین شیطان پرست‌ها نیز آن را با یک بز که ریشش در ضلع پایین گوش‌هایش در دو ضلع وسط و شاخهایش در دو ضلع بالا بود به کار می‌برده‌اند(بز بافومت).در مهرپرستی نیز به عنوان سمبل اصلی شناخته شده‌است و به عنوان نشانه‌ای از پنج عنصر خاک، آب، باد، آتش و زمین است.

تایجیتو:

تایجیتو و یا یین و یانگ مفهومی است در نگرش چینیان باستان به نظام جهان. یین و یانگ شکل ساده‌شده‌ای از مفهوم یگانگی متضادها است. از دیدگاه چینیان باستان و تائوباوران، در همه پدیده‌ها و اشیاء غیر ایستا در جهان هستی، دو اصل متضاد ولی مکمل وجود دارد. یین و یانگ نشان دهنده قطب‌های مخالف و تضادهای جهان هستند. البته این بدان معنا نیست که یانگ خوب است و یین بد است، بلکه یین و یانگ مانند شب و روز یا زمستان و تابستان بخشی از چرخه هستی هستند.
 وقتی تعادل واحساس خوبی به وجود می‌آیدکه تعادل بین یین ویانگ برقرارباشد. نقطه‌های متضادی که داخل شکل یین و یانگ دیده می‌شود به این مفهوم است که یین وقتی به حداکثر خودش برسد، و می خواهد تمام شود در درونش یانگ را دارد و وقتی هم که ینگ می خواهد به حداکثر خود برسد در درونش یین را دارد. یعنی وقتی یکی تمام می‌شود، دیگری در درونش رشد می‌کند و این چرخه ادامه پیدا می‌کند. یین و یانگ به ترتیب نام اصل‌ها یا نیروهای مکمل مادینه و نرینه جهان در فلسفه تائوئیسم است که همه وجوه زندگی را در بر می‌گیرد. یین در لغت به معنای سمت سایه گرفته تپه است و یانگ سمت آفتاب‌رو. یین معمولاً مترادف زمین شمرده می‌شود که تاریک و سرد است و هر چیز بدی به آن نسبت داده می‌شود و یانگ مترادف آسمان است و روشن و گرم و خوب شمرده می‌شود.

 

 

ستاره شش پر(مهر سلیمان؛ ستاره داوود):

 

 

این نشان بر خلاف اسمش هیچ ارتباطی با حضرت سلیمان یا داوود (علیهما سلام) ندارد و چند قرن پیش وارد فرهنگ یهود شده است.

 

 

بر اساس گفته خود شیطان پرستان این علامت یکی از قوی ترین نشانه های جن گیری است.

 

 

ستاره شش پر در اصل از دو مثلث تشکیل شده است: یکی رو به پایین و یکی رو به بالا؛ مثلث رو به بالا نماد مرد است و مثلث رو به پایین نماد زن؛ از این دو مثلث نماد تعادل یا ستاره شش پر تشکیل می شود.

 

 

این ستاره همان است که همینک در پرچم اسرائیل مشاهده می شود...

 

 

نکته: نماد یهود در اصل شمعدان هفت شاخه است؛ به اسن صورت که از هریک از جهان چپ و راست سه شاخه بیرون آمده و با یک شاخه ی میانی هفت شاخه را تشکیل می دهند.

                             

دست شیطان:

علامتی است که به وسیله دست راست نشان داده می شود به این صورت که دو انگشت میانی بسته شده و انگشت شست روی آنها را می گیرد؛ اگر با دست چپ انجام شود انگشت شست نیز باز می ماند(تنها انگشت های میانی بسته می شود.) این علامت را ماسون ها و شیطان پرستان به نشانه سلام استفاده می کنند.

 

 

تک چشم:

 

 

ماسون ها شیطان را یک چشم تصور می کنند و معتقدند چشم راست او کور شده است.

 

 

نکته این که در روایات می خوانیم حضرت ابراهیم هنگامی که عازم قربانگاه اسماعیل(ع) بود با شیطان که به شکل انسانی درآمده بود مواجه شد و سنگی به چشم راست او زده و او را کور کرد.

 

 

این علامت در بسیاری از فیلم ها؛ کارتون ها و مکان ها به چشم می خورد.

 

 

نکته:در روایات دجال را موجودی تک چشم می یابیم.

 

 

گونیا و پرگار:

 

 

گونیا و پرگار ابزار های اصلی کار یک معمار هستند. این نشان را در سردر لژ های ماسونی نیز می توانید بیابید.

 

 

این دو وسیله در این علامت به گونه ای با یکدیگر منطبق می شوند که ستاره شش پر را بسازند.

 

 

گاهی در میان این علامت؛ نشان تک چشم نیز دیده می شود.

 

 

گاهی نیز با حرف Gمواجه می شویم که به گفته خود ماسون ها به معنی  godاست... و توجه داشته باشید که god به معنی خداست... و خدا در زبان عبری «یهوه» خوانده می شود که ابجد عبری یهوه معادل45 است و ابجد «آدام» نیز معادل 45 است که در حقیقت این حرفGرا نماد اومانیسم ساخته است...

 

 

برداشت دیگری نیز می توان کرد و آن این که حرفG نماد کلمهgoat یا «بز» است که اشاره به بز بافومت دارد.

 

 

بز بافومت:

بزی است نشسته در حالی که علامت دست شیطان را نشان می دهد؛نیمی از بدن او انسان و نیمی حیوان است؛ یک نیمه از بدن او زن و نیمه ی دیگر مرد است.

شیطان پرستان معتقدند که شیطان به این صورت بر آنان ظاهر می شود.

به عقیده من آگاهی داشتن در رابطه با فراماسونری در همین اندازه کافی است.

پرداختن بیش از حد به این مسائل به منزله بها دادن به این عقیده است...

در پست های آینده به مسائل دیگری خواهیم پرداخت..

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۲/۰۵/۱۴

نظرات  (۱)

۱۵ مرداد ۹۲ ، ۱۸:۵۴ طلبه باحجاب(علیرضا)
سلام
ممنون/یاعلی

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی